Poradna pro rodiče

Někdy si jako rodiče nevíme rady, a přitom stačí jen slyšet zkušenosti druhých.

Rodičovství se nikde neučí, ačkoliv se s ním setkává skoro každý z nás. Pracovat na vztazích v rodině se vyplatí – rodina je základ životní jistoty člověka a v krizích dokáže zafungovat jako záchranná síť.  Každý chce mít doma spokojené děti a vychovat z nich dobré lidi se zájmem o dění kolem sebe. Každý z nás má také při výchově problémy, otázky, nejasnosti. Proto nabízí Rodinné centrum Mozaika každý den od 8 do 12 h. společná setkávání rodičů s dětmi.  

Rodiče si při setkávání sdělují zkušenosti a zážitky s dětmi. Vzájemně se podporují, získávají nadhled a učí se vidět mnohé běžné věci i z pohledu jiných. Dokáží se i lépe vcítit do pocitů svého dítěte, poznat ho v interakci s jinými dětmi, kde se přirozeně projevuje. Můžou si ověřit svoje výchovné postoje, případně je konzultovat s psycholožkou, která je v herně přítomna každou středu od osmi do dvanácti hodin. Při našem setkání platí zásada, že není nesprávná výchova, nikoho zde nepoučujeme, pouze se snažíme pomoci najít správný přístup k dítěti dle jeho individuality, pomoci se zorientovat v chování dítěte v rodině nebo mimo rodinu, rozeznat, co je pro něho dobré, a co ne. Důležité je umět naslouchat našemu dítěti, co chce říci a umět si v dané situaci poradit, porozumět, co s v dítěti i v nás odehrává.

Paní psycholožka Mgr. Silvia Kubánková je odbornice s dlouholetou praxí a v RC Mozaika se věnuje rodičům a malým dětem každý den od 8 do 12 h. Možnost konzultace nabízíme po domluvě i v odpoledních hodinách rodičům školních dětí.

Srdečně Vás zveme do našich prostor a těšíme se na společně prožité chvíle.

DSCN7059DSCN7072

Petra Jarošová, Rodinné centrum Mozaika

Centrum pod střechou, Taušlova 714, Letohrad

Tel. 731 402 336

 

Naši činnost můžete podpořit darem

Tříkrálová sbírka 2017

Náš výtěžek
2 495 071 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR