Vánoční setkání pro lidi bez domova

Několik nadšenců z různých organizací v Lanškrouně připravilo 22. prosince v charitním Centru sociálních služeb sváteční setkání pro lidi bez domova.

Cukroví napekly maminky s dětmi z Rodinného centra. A nechyběla ani vánoční nadílka, kterou přichystal ze svého fondu starosta města, Radim Vetchý a Charita. Po výborném guláši dětí z O.K. klubu, který všem deseti návštěvníkům moc chutnal, následovalo divadelní představení dětí z DDM Damián. Závěrečný potlesk doprovodil jeden z diváků slovy: „Děti, děkujeme vám za zpestření našich Vánoc.“ Bylo to opravdu vánoční odpoledne – přátelské, plné zpěvu, dobré nálady, radosti a také dojetí. A když jsme spolu s Jirkou Hurychem a jeho přáteli zpívali vánoční koledy, věděli jsme, že se podařilo to, co jsme chtěli – setkání na jedné lodi. U jednoho stolu spolu byli lidé bez domova, organizátoři z neziskových organizací a zástupci Města, městské policie, přátelé…

Větší odměna pro pořadatele asi nemůže být – než spokojenost a potěšení lidí, pro něž byla akce určena. A to se v Lanškrouně stalo. Děkujeme všem, kdo se na organizaci akce podíleli.

Centrum sociálních služebDSCN6414tým organizátorůJirka Hurych s přáteli se postaral o hudbuDSCN6432

Služeb pro osoby bez domova, které jsou poskytovány v Centru sociálních služeb, využilo v roce 2016 (k 22.12.) opakovaně 33 klientů k 257 návštěvám.

Více o službě najdete zde: Nízkoprahové denní centrum pro lidi bez přístřeší

Iva Marková, www.uo.charita.cz, tel. 734 769 713

Naši činnost můžete podpořit darem
 

EU1

 
 

EU2